Houdini


Houdini içerisinde 3D modelleme,3D animasyon ve efektleri barındıran çok geniş ve güçlü 3D programdır. Houdini'de yaptığınız modellemeleri,animasyonları ve efektleri oyun motorlarında oluşturduğunuz oyunlarda yada uygulamalarda kullanabilir,efektleri film sahneleri için geliştirebilirsiniz. Houdini eğitimi ile bir çok 3D modelleme,3D animasyon ve efektleri uygulamalı şekilde yaparak tecrübe kazanıp projelerinizi tamamlamış şekilde eğitimlerinizi tamamlamış olacaksınız.Houdini Arayüzü;

3D sahne görünümü:

Sahne Görünümü bölmesi, geçerli sahne dosyasının 3D gösterimini gösterir. Gölgelendirme stilini değiştirebilir ve ekran kalitesini artırabilir veya azaltabilirsiniz. Bölme başlığındaki denetimler görünüm alanı düzenini ve gölgelendirme stilini değiştirmenize olanak sağlar.


Raf:

Raf, sahne görünümünde etkileşimli çalışmak için çok sayıda kullanışlı araç içerir. Hızlı erişim için kendi özel komut dosyası araçlarınızı burada oluşturabilirsiniz.

Araç Çubuğu:

Araç kutusu, seçme, taşıma, döndürme ve ölçekleme gibi çok sık kullanılan araçların yanı sıra inceleme modu ve takma gibi düğmelerden oluşan bir koleksiyondur.


Operasyon Araç Çubuğu:

Sahne görünümünün üstündeki araç çubuğu, seçili olan nokta için önemli kontrolleri gösterir. Görünümde küçültülmüş parametre düzenleyicisiyle çalışıyorsanız, bu kontrolleri kullanabilirsiniz.


Görüntüleme Seçenekleri:

Görünümün sağ tarafındaki simge düğmeleri, yaygın olarak kullanılan ekran seçeneklerine hızlı erişim sağlar. Tam ekran seçenekleri penceresini açmak için bu araç çubuğundaki ekran seçenekleri düğmesine tıklayabilirsiniz.Parametre Editörü:

Bu bölme, çalışma şeklini değiştirmek için seçili olan düğümün parametrelerini düzenlemenizi sağlar.Ağ Editörü:

Bu bölme, geçerli ağdaki düğümleri gösterir. Düğümler oluşturabilir, parametrelerini parametre düzenleyicide görmek için bunları seçebilir ve bunları birbirine bağlayabilirsiniz.


Oynatma Çubuğu:

Oynatma çubuklarında oynatma kontrolleri ve animasyon kareleri arasında gezinmenizi sağlayan zaman çizelgesi bulunur ve hangi karelerin tuşları olduğunu gösterir.


Yardım butonu ve kontrolü almak:

Çevrimiçi yardım tarayıcısını yan bölmede açmak için Yardım düğmesini tıklatın. Bu, Houdini'de çalışmaya devam ederken yardımı görüntülemek için çok kullanışlıdır.


Aşçı Kontrolleri:

Bu kontroller, eğer sahneniz aşırı derecede karmaşık ve güncellemesi yavaşsa, otomatik olarak olay görüntüsünü kapatmanızı sağlar. Daha fazla bilgi için yemek pişirme bölümüne bakın.


Durum Satırı:

Ana pencerenin altındaki çizgi, çalışırken durumu ve ilerleme durumunu gösterir.
KATILIM FORMU
3D CENTER
PROJE GELİŞTİRME
Projelerinizi 3D Center ile hayata geçiriryoruz. Uzman kadromuz ile projeleriniz bizimle canlanacak.

* Görselleştirme & Animasyon
* Ürün Tasarımı
* Analiz & Similasyon
* Oyun Programlama
* Makine Mühendisliği
* Yazılım Geliştirme
HEMEN İLETİŞİME GEÇİN